úvod  novinky  taneční ukázky  formace  historie  nábor  projekt Tanec ve škole  občanské sdružení  kontakty


  HISTORIEKLUBU
 

V roce 1976 se několik mosteckých tanečníků, v čele s PhDr. Václavem Hofmannem, rozhodlo, že pro svou činnost (tanec) potřebují zázemí, které by jim poskytlo jistotu tréninku a možnost růstu taneční kvality. Proto založili Taneční klub TK1976 Most. Po dlouhé době 20 let, kdy řadami klubu prošlo mnoho dětí a mladých lidí, kteří se zajímali o sportovní tanec, si taneční klub vybudoval velmi dobrou pozici v kulturní oblasti města Mostu a jeho jméno a výkony tanečníků jsou známi i za hranicemi ČR.

O vybudování se nejvýznamnější měrou zasloužil právě jeden z prvních zakládajících členů TK1976 Most PhDr. Václav Hofmann, který vždy tancování fandil a sportovní tanec se stal jeho celoživotní láskou. Dalším kdo přispěl k vynikajícím výkonům tanečního klubu je Jan Tománek, který dlouhou dobu působil v Ústí nad Lalbem. Před pěti lety přišel do Mostu a aktivně se zapojil do práce v tanečním klubu. Stal se, společně se svou bývalou partnerkou Romaou Mikynovou, klubovým trenérem a vnesl tak nové poznatky a taneční kvality do výuky tance v TK1976.

Novou taneční formaci, kterou mostečtí tanečníci secvičili již sami, se podařilo uvést na parket hned následující rok. Na Mistrovství ČR Latinsko-amerických formací v Ústí nad Labem v roce 1997, mostecká formace GLORIA skončila jako třetí a následující rok obsadila místo druhé.

Poté přišel titul Mistra ČR s Fromací SWEET. Tato Formace vybojovala v roce 1999 a 2000 titul vícemistra ČR a v roce 2001 dokázala porazit téměř třicetiásobného mistra ČR v Latinsko- amerických Formacích, Klub Jarky Calábkové z Ostravy. TK1976 se tak mohl chlubit historicky 1. mistrovským titulem. Také na mezinárodním poli se této Formaci dařilo. V roce 2000 se na Mistrovství Evropy v Ostravě probojovala do Finále. Triumf této Formace však přišel o rok později ve zmíněném roce 2001, kdy mostečtí vybojovali skvělé 3. místo na Mistrovství Evropy v maďarské Bécesscabě a krásné 7. místo na Mistrovství světa v německém Bremmerhavenu, kde TK1976 Most chyběl do finále pouý 1 postupový křížek.

Následoval potřebný odpočinek a načerpání sil do nové Formace. Tato chvíle přišla v roce 2003. V nové choreografii J. Tománka, L. Lorenzové a J. Veselého s názvem CONGA se představili noví mladí tanečníci, kteří hned na 1. soutěži vybojovali titul Mistra Prahy pro rok 2003 v konkurenci téměř 20ti formací.

V současné době se připravuje nová Formace, se kterou se mostečtí zůčastní MČR, ME a MS.

 
úvod
  novinky  taneční ukázky  formace  historie  nábor  projekt Tanec ve škole  občanské sdružení  kontakty