úvod  novinky  tisk  taneční ukázky  formace  historie  tréninkový program  občanské sdružení  klubové informace   kontakty


  TISKOVÉZPRÁVY
 

11.11.2003
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mostečtí neodjeli z Meziboří s prázdnou

Desítky tanečních párů se sjely v sobotu na druhý ročník Velké ceny města Meziboří a Ceny DTS Freedom. Akce, z níž se pomalu stává tradice, proběhla pod záštitou starosty Petra Červenky.[celý článek]

 

04.11.2003
  Mostecký deník  

Tanečníci mají nominace na mistrovství světa i Evropy

Nominace na mistrovství světa i mistrovství Evropy ve formacích získali o víkendu mostečtí tanečníci klubu TK 1976 Most. Na mistrovství republiky ve formacích, které se konalo v Ústí nad Labem, totiž skončili na druhém místě, které jim postup zaručilo.[celý článek]

 

20.06.2003
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Tanečníci měli skvělou sezonu

Posledních pár soutěží mají před sebou členové Tanečního klubu 1976 Most, než definitivně uzavřou letošní sezonu. Ta byla tradičně úspěšná a opět potvrdila, že mostecký taneční sport neodmyslitelně patří k republikové špičce.[celý článek]

 

03.06.2003
  Mostecký deník / Eva Pagová  

Šesté místo na Mistrovství družstev ČR

Na šestém místě v latinsko-amerických tancích v kategorii dospělích skončil Taneční klub 1976 Most. Svého finálového úspěchu dosáhl na Mistrovství ČR družstev v tanečním sportu, které se o víkendou konalo v Repre.
[celý článek]

 

10.04.2003
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mostecký klub vybojoval zlato na soutěži plesových formací

Obrovského úspěchu dosáhli o uplynulém víkendu členové Tanečního klubu 1976 Most, když si přivezli prvenství z pražského mistrovství v plesových choreografiích. Včera o tom informoval jednatel klubu Jaroslav Šindler.
"Od klasických soutěží formací, které vyhlašuje ČSTS, se tato lišila tím, že nerozdělovala kategorie na standardní a latinsko-americké tance, ale podle hudebního žánru," vysvětlil Šindler. Mostečtí se představili s choreografií Conga na hudbu zpěvačky Glorie Estefan a o zlatou medaili se zasloužil tým ve složení Petr Beránek a Nicol Kellerová, Jakub Homola a Šárka Kopecká, Petr Kolařík a Barbora Malá, František Knopf a Karolína Krovová, Jiří Končel a Jitka Holubová, Martin Kučera a Tereza Brejchová, Jaroslav Tomíček a Hana Balochová, Jan Záhumenský a Markéta Zikánová, náhradníkem pak byl David Trnka. Trenérsky choreografii připravili Libuše Lorenzová a Jan Veselý.

 

29.05.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Nejlépe zabojovali opět junioři

Most - Taneční klub 1976 Most opět prokázal své kvality, když se během víkendových soutěží jeho páry probojovaly hned do několika finále. O výsledcích tanečníků informoval jednatel klubu Jaroslav Šindler.
Na sobotním klání O cenu kulturního domu Jičín reprezentovali mostecké barvy Martin Kučera a Petra Bližíková, kteří se ve standardních tancích v kategorii D dospělých dostali až na pěkné čtvrté místo. Větší zastoupení měl klub v Neratovicích, kde probíhala taneční liga a postupová soutěž dětí. V té se nejlépe vedlo Danielu Hanouskovi a Nikole Ranušové s osmou příčkou, dvojice Jakub Pokorný a Helena Hříbalová obsadila desátou pozici. V juniorské lize excelovala nadějná mostecká dvojice Vladislav Červeňák - Josefína Ortová, která přivezla bronz za standard a sedmou příčku za latinu, mládežnický pár Marek Hessler - Lucie Hnčárová skončili v konečném hodnocení čtrnáctý.
[celý článek]

 

15.05.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Na mistrovství ČR se junioři dostali do finále

Most - Bohaté soutěžní dny mají za sebou členové Tanečního klubu 1976 Most. O výsledcích jednotlivých párů informoval jednatel klubu Jaroslav Šindler.

Nejprestižnější událostí uplynulého víkendu bylo mistrovství České republiky družstev, které letos hostily Pardubice. Mostecký klub zde byl zastoupen hned dvěma týmy, juniorským a dospělým. Lépe se vedlo mladým tanečníkům, kteří ve složení Vladislav Červeňák - Josefína Ortová, Jan Záhumenský - Markéta Zikánová, Jaroslav Tomíček - Hana Balochová a David Trnka - Andrea Trnková (kapitán Václav Hofmann) dosáhli ve standardních tancích na šestou příčku a v latinsko-amerických rytmech obsadily deváté místo. Dospělé družstvo, do něhož byly nominovány dvojice David Kříž - Renata Pavlíková, Václav Hůla - Vlasta Zettlitzerová, Marek Hessler - Lucie Hunčárová a Jan Veselý - Adéla Repáčová (kapitán Jan Tománek), pak získalo osmé místo v latině.
 

9.05.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mosteckému tanci dělali čest hlavně junioři

Most - Medailové žně a postupy do vyšších výkonnostních tříd sklízeli v uplynulých dnech členové Tanečního klubu 1976 Most. Informoval o tom jeho jednatel Jaroslav Šindler.
[celý článek]
   

2.05.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mostečtí zabojovali v Německu, skvěle se vedlo také juniorům

Most - Taneční klub 1976 Most opět uspěl v mezinárodní konkurenci. Stalo se tak o uplynulém víkendu na dvoj-soutěži v Německu. Informoval o tom jednatel klubu Jaroslav Šindler.
[celý článek]
   

25.04.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Junioři předstihlii starší páry
 
Most - Není víkendu, aby členové Tanečního klubu 1976 Most neobjížděli nejrůznější soutěže. Výjimkou nebyly ani uplynulé dny, které jim přinesly hned několik medailových umístění.
Na taneční ligu do Šternberku na Moravě se vydal mistrovský pár Stanislav Uxa Lenka Ritterová, jejichž specialitou jsou standardní tance.
[celý článek]
 
16.04.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Tanečníky předstihl pouze tým z Vladimiuru

Most - Nabitý víkend mají za sebou členové Tanečního klubu 1976 Most. O výsledcích ze soutěží aktuálně informoval jednatel klubu Jaroslav Šindler.
 
Město Kadaň hostilo v sobotu za spolupořadatelství Taneční školy manželů Hofmannových mezinárodní klání, jehož se vedle Mostu zúčastnily i týmy z Brna, německého Zwickau, polské Wroclavi a ruského Vladimiru. Prvenství v kategorii dospělých si ve standardních tancích zajistili skvělým výkonem Stanislav Uxa a Lenka Ritterová, kteří navíc získali i páté místo v latině. Mezi mládežníky byli ve standardu druzí Petr Zach a Zuzana Neumitková (za Most tančili jako hosté), v latině stejnou příčku obsadili Marek Hessler a Lucie Hunčárová. Celkově klub skončil na druhém místě za Vladimirem.
[celý článek]
 
09.04.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Taneční klub měl o víkendu skvělou bilanci

Most - Veleúspěšný víkend mají za sebou členové Tanečního klubu 1976 Most, když dokázali bodovat prakticky na všech soutěžích, jichž se zúčastnili. Informoval o tom jednatel klubu Jaroslav Šindler.
 
Největší zastoupení měl Most na Ústeckém poháru. Mezi dospělými se ve výkonnostní třídě D nejlépe vedlo Jakubu Homolovi a Šárce Kopecké, kteří skončili první v latinsko-amerických tancích a šestí ve standardu. Petr Kolařík s Barborou Malou si připsali stříbro za standard a "bramborovou medaili" za latinu, Jiří Zítka s Erikou Bednárovou byli druzí v latině a David Juřina s Danielou Vitulovou sedmí ve standardu.
[celý článek]
 

04.04.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Na republikovém šampionátu tanečníci rozhodně nezapadli

Na vrcholu slávy je v poslední době mostecký taneční klub. Jeho kvality potvrdily i víkendové soutěže, mezi nimiž nechybělo ani české mistrovství.
 
Most – Vynikajících úspěchů dosáhli členové Tanečního klubu 1976 Most na víkendovém republikovém šampionátu v latinsko-amerických tancích, které hostil velký sál pražské Lucerny. Deník Mostecka o tom včera informoval Jaroslav Šindler, jednatel klubu.
[celý článek]
 

26.03.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Meduzu ovládl taneční sport

Silná členská základna, talentované páry a kvalitní trenéři přinášejí tanečnímu klubu 1976 Most ovoce. Dokázala to i soutěž MEDUZA 2002.

Most - na tradici tanečních soutěží v Mostě navázalo sobotní klání dětských a juniorských párů, které hostil velký sál Meduzy. Pořadatelem akce, na níž se sjely desítky párů z celých Čech, byla Taneční škola manželů Hofmannových.
[celý článek]
 

19.03.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mostecký tanec opět ve finále

Přestože Taneční klub 1976 Most trápí nedostatek financí, jeho reprezentantům to nebrání při dosahování stále lepších výsledků. Na víkendových soutěžích členové klubu měli hned několik finálových účastí.
Most - Celkem pěti soutěží se během soboty a neděle zúčastnili mostečtí tanečníci. Informoval o tom jednatel klubu Jaroslav Šindler.
V Dolním Žandově měřily své síly dospělé páry výkonnostní třídy D a Mostečtí zde rozhodně nedopadli špatně. Až na nejvyšší stupínek ve standardních tancích dosáhli Petr Brož s Terezou Mrštíkovou, kteří si následně za latinu připsali osmé místo. Naopak Jiřímu Končelovi a Jitce Holubové přála forma v latině, kde získali prvenství, zatímco ve standardu obsadili osmou příčku. Finálovou účast si svými výkony zajistily ještě dvojice Jiří Zítka - Erika Bednárová (4. v latině), Petr Kolařík - Barbora Malá (4. ve standardu, 14. v latině) i Jakub Homola - Šárka Kopecká (6. ve standardu, 10. v latině).
[celý článek
]
 

16.03.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Co je a co není sport

Jiří Macan o neznalosti mosteckých úředníků

Mostečtí úředníci mnohdy zřejmě nevědí, o čem vlastně rozhodují. V poslední době se to ukázalo například při posuzování žádosti o dotaci že strany Tanečního klubu 1976 Most. Komise sportu a tělovýchovy své zamítavé stanovisko totiž odůvodnila slovy, které jen dokazují neznalost věci. Cituji: "Komise vaši žádost vrátila odboru školství, kultury a tělovýchovy z důvodu, že tato část pohybové aktivity není sportovním odvětvím." Žádost kupodivu neprošla ani kulturní komisí, a tak se v případě tanečního klubu nabízí nerudovská otázka: "Kam s ním?".
[celý článek]
 

26.02.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Mostecká dvojice až v semifinále

Most - Až do semifinále se probojovali mistrovské páry Tanečního klubu 1976 Most při sobotní soutěži v Holýšově. David Kříž s renatou Pavlíkovou skončili v latině sedmí, Stanislav Uxa s Lenkou Ritterovou byli desátí ve standardu.
 

19.02.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Začínající junioři poprvé pod hlavičkou klubu

Most - Začínající juniorské páry hájily o uplynulém víkendu barvy Tanečního klubu 1976 Most na soutěži v Březnici u Příbrami. - Informoval o tom jednatel klubu Jaroslav Šindler.
V kategorii junioři I třídy D se z mosteckých reprezentantů nejlépe vedlo Antonínu Duškovi a Kateřině Lupínkové, kteří ve standardních tancích obsadili sedmé a v latině deváté místo: Nezapadli ale ani Jakub Kropáč a Kateřina Dušková, když vybojovali devátou a třináctou pozici.
Ještě větší zastoupení měl Most v juniorech II. Pár Richard Fritsch a Lucie Hanzlíková v Březnici získal jedenáctou příčku za standard a desátou za latinu, Dominik Onuščák s Pavlínou Bašusovou byli jedenáctí a třináctí, Jakub Kříž s Barborou Olešovou přivezli osmnácté a dvanácté místo, poslední z mosteckých dvojic, Daniel Klimecký a Manuela Švábová, si do tabulek připsala šestnáctý a dvaadvacátý stupínek. "Pro tyto dvojice to bylo vůbec první měření sil pod hlavičkou mosteckého klubu. Celou soutěž sledoval i trenér Vít Jezbera a děti za jejich výkony moc chválil, " prozradil Šindler.
 

12.02.2002

  Mostecký deník / Jiří Macan  

Juniorský pár Červeňák - Ortová si skvěle vedl na mistrovství ČR

Most - Víkend plný soutěží mají za sebou členové Tanečního klubu 1976 Most.
Nejprestižnějším kláním bylo mistrovství republiky ve standardních tancích v Brně. V konkurenci šedesáti nejlepších dvojic z celé republiky se vůbec špatně nevedlo Stanislavu Uxovi s Lenkou Ritterovou, kteří se probojovali až do 4. kola, kde nakonec obsadili 22. příčku. "Pomýšleli sice na trochu lepší umístění, ale nakonec byli spokojeni. Dostali se do prestižní čtyřiadvacítky, což je na podobnou soutěž značný úspěch," komentoval výsledek jednatel TK Jaroslav Šindler. Ještě větší spokojenost podle jeho slov zavládla u juniorské dvojice Vladislav Červeňák - Josefína Ortová, která se protančila až do finále a získala pro Most vynikající páté místo.
[celý článek]
 

29.01.2002
  Mostecký deník / Jiří Macan   Červeňák s Ortovou čtvrtí na republice

Most / Třinec - Velikou radost udělali Tanečnímu klubu TK1976 Most jeho junioři, kteří se v sobotu v třinci zúčastnili mistrovství republiky v deseti tancích. Na stejné soutěži měl klub želízko v ohni i v podobě jenoho dospělého páru.
Výtečně se vedlo juniorské dvojici Vladislav Červeňák - Josefína Ortová, která v současnosti patří k nejperspektivnějším mosteckým tanečníkům. V Třinci se v silné konkurenci probojoval tento pár až do finále, kde nakonec obsadil čtvrté místo: " Je to skvělí výsledek, v párové soutěži tohoto typu pro Most zatím nejlepší," komentoval úspěch Jaroslav Šindler, jednatel klubu.
Nezapadli ale ani Stanislav Uxa s Lenkou Ritterovou, kteří si mezi dospělími připsali na republikovém klání do tabule 10. příčku.
 

28.11.2001
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Most mezi světovou špičkou

Úspěšnější sezónu si Taneční klub 1976 Most snad ani nemohl přát. Na mistrovství republiky vybojovala jeho latinsko-americká formace Sweet zlato, z evropského šampionátu si přivezla bronzové medaile a na víkendovém světovém klání obsadila velmi pěkné sedmé místo.

Most - Trochu zklamání, ale zároveň velká radost zavládla v týmu mosteckého tanečního klubu poté, co jeho choreografie Sweet skončila v sobotu v německém Bremerhavenu jen krůček od finálových bran. Výborným sedmým místem tak tanečníci završili veleúspěšnou sezónu formací, během níž dosáhli na dvě prestižní medailová umístění.
[celý článek]
 

6.11.2001
  Mostecký deník / Jiří Macan   Sezóna jako z říše snů

Jiří Macan o úspěších mosteckých tanečníků

Extraligový litvínovský hokej a druholigový mostecký fotbal se v letošní sezóně zatím potácí ve spodních patrech tabulek, a tak sportovní čest okresu musí zachraňovat někdo jiný. Výborně se o to stará Taneční klub TK1976 Most, jenž po bronzové medaili z mistrovství Evropy latinsko-amerických formací získal za svou choreografii Sweet také vytoužený titul republikového šampióna.
Za pětadvacet let existence klubu je to vůbec poprvé, co Most sáhl v tomto sportovním odvětví po tak cenných triumfech. V posledních letech se místní tanečníci zařadili mezi českou elitu, ale na kýžené medaile stále čekali. Až letošek jim po perné a poctivé přípravě přinesl vavříny, za něž by se nemuseli stydět ani profesionálové. Podmínky pro taneční sport jsou totiž stále amatérské - závodníci se mu věnují ve svém volném čase, musejí sahat do svých kapes, aby uhradili veškeré náklady (i když několik mecenášů se našlo) - rozhodně za své výkony nepobírají odměny.
Nabízí se otázka, jak to s naším sportem vlastně je? Proč odvětví, do něhož putují nemalé finance a od nichž se očekává dobrá reprezentace, fanouška zklamou? A proč disciplína, mnohdy opomíjená, dosahuje tak skvělých výsledků? Kdo ví, třeba je to srdíčkem, které sportovec na hřišti či parketu do svého výkonu vloží. Sport přece nemůže být jen o penězích ...
 

5.11.2001
  Mostecký deník / Jiří Macan  

Titul vytančili v sedmi párech

Poprvé v historii získal taneční klub 1976 Most titul mistra republiky. Cenné a vytoužené prvenství vybojovala formace Sweet na pátečním šampionátu v Ústí nad Labem.

Obrovská radost, slzy dojetí, bouchající zátky od šampaňského. Tak by se daly shrnout reakce členů Tanečního klubu 1976 Most poté, co jim porota udělila první místo na mistrovství České republiky v latinsko-amerických formacích. [celý článek]
 

2.10.2001
Mostecký deník / Jiří Macan Most pro ČR vybojoval bronz

Po šestnácti letech se ČEská republika dočkala opět medaile na evropském šampionátu v tanečním sportu. Postaral se o to Taneční klub 1976 Most, který se svou latinsko-americkou formací Sweet skončil o víkendu v Maďarsku na skvělém třetím místě. [celý článek]
 
2.10.2001
  MF Dnes / O.Černý   Tanečíci přivezli medaily

Bronz mistrovství Evropy formací v latinsko-amerických tancích, které se konalo o víkendu v maďarské Bekescabe, přivezlo do Mostu družstvo zdejšího Tanečního klubu 1976. "Je to historický úspěch českých tanečníků. Medaili z mistrovství vezeme do Česka po šestnácti letech," sdělil jednatel klubu Jaroslav Šindler.
 
4.10.2001
  MF Dnes / O. Černý  

Tanec je divadlo, sprint a stálý úsměv

Most - Když se řekne tanec

         

nahoru
úvod  novinky  tisk  taneční ukázky  formace  historie  tréninkový program  občanské sdružení  klub  kontakty